Konto dla małego dziecka

Wreszcie nadszedł ten cudowny czas, kiedy na świat przyszedł nasz potomek. Teraz cała uwaga skierowana jest na niego. Wśród wszystkich spraw związanymi z narodzeniem dziecka, warto również zastanowić się nad zabezpieczeniem jego finansowej przyszłości. Jak zatem najlepiej wybrać?

 

Czy konto oszczędnościowe dla dziecka będzie właściwym rozwiązaniem?

Oczywiście tak! Zdecydowanie warto już na samym początku pomyśleć o założeniu konta oszczędnościowego dla naszej pociechy. Jego wejście w dorosłe życie będzie wówczas dużo łatwiejsze, kiedy przyjdzie mu zmierzyć się z wydatkami, na które będzie miał zaoszczędzone środki. Wpłacając regularnie nawet 100 złotych miesięcznie przez okres 18 lat, jesteśmy w stanie odłożyć 21 600 złotych. Do tego należy jeszcze doliczyć odsetki od oszczędności. Jeżeli jesteśmy w stanie wpłacać, co miesiąc dwa razy więcej, to uzbieramy aż 43 200 złotych plus odsetki.

Aktualnie dzięki programowi 500+ możemy nawet przeznaczyć na ten cel 500 złotych miesięcznie. Wówczas po 18 latach oszczędzania uzbieramy niebagatelną kwotę 108 000 tysięcy, a do tego należy doliczyć jeszcze odsetki. Dzięki takiej kwocie nasze dziecko wchodząc w dorosłe życie, będzie w stanie np. opłacić sobie studia, wpłacić zaliczkę na kupno własnej nieruchomości, kupić samochód, czy rozkręcić nawet swoją własną firmę. Rozpoczęcie dorosłego życia jest niezwykle kosztowne, dlatego taki zastrzyk gotówki zdecydowanie ułatwi ten start w dorosłość.

 

Najtrudniejszy zawsze jest pierwszy krok

 

Założenie jest oczywiście takie, że my – jako rodzice wpłacamy, a nasze dziecko, już pełnoletnie, dokonuje wypłaty. Możliwe jest oczywiście uruchomienie opcji wypłacania pieniędzy już od 13 roku życia dziecka. Pozostaje pytanie, czy umówić się z dzieckiem, aby nie wypłacało pieniędzy ze swojego konta oszczędnościowego, czy nie mówić mu o nim, a kiedy będzie dorosłe sprawić mu nie lada prezent.

Należy pamiętać, że przy takim koncie konieczna jest systematyczność podczas oszczędzania. Jedynie comiesięczne wpłacanie na konto oszczędnościowe jest w stanie doprowadzić do uzbierania naprawdę dużych kwot.

Zdecydowanie warto zastanowić się nad rozwiązaniem konta oszczędnościowego dla naszego dziecka. Nawet wpłacając 100 złotych miesięcznie, jesteśmy w stanie uzbiera sporą sumę pieniędzy, która ułatwi start w dorosłość naszemu dziecku. Jeżeli stać nas na większe oszczędności – nic nie stoi na przeszkodzie. Takie pieniądze z pewnością przydadzą się naszemu dziecku i być może dzięki niemu zbuduje swoją przyszłość finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *